Bezpečnostní kování

Jaké bezpečnostní štíty na dveře?

Jaké bezpečnostní štíty na dveře?

Dveře je nutno zabezpečit proti rozlomení cylindrické vložky, ato bezpečnostním kováním. Toto kování, jak už v provedení klika+klika, nebo klika+madlo, nebo také v různých povrchových úpravách Al,Ms,Ni,Cr atd. chrání cylindrickou vložku proti nasilnému rozlomení, vytržení, nebo odvrtání. Po namontování bezpečnostního štítu, by cylindrická vložka, neměla přesahovat z vnější (venkovní) strany štítu, víc jak 3mm. Všechna bezpečnostní kování mají vnější štít hrubší, ato proto aby chránil cylindrickou vložku, proti hrubému násilí. Rozlišujeme hlavně dvě varianty, a to, s překrytem a bez překrytu. Bezpečnostní kování s překrytím vložky, chrání vložku proti vytržení, rozlomení a proti odvrtání. Varianta bez překrytí chrání pouze proti násilnému rozlomení. V tomto případě by bylo vhodné do dveří s kováním bez překrytí namontovat vložku odolnou proti odvrtání.

Rozteče zadlabacích zámků a kování

Rozteče zadlabacích zámků a kování

Při výběru bezpečnostního kování, je nutno znát rozteč zadlabacího zámku. Touto roztečí se rozumí vzdálenost od středu čtyřhranu na kliku a středu bubínku od cylindrické vložky (viz.nákres) označeno červeně. Na trhu se standartně vyrábí tři druhy zadlabacích zámků s těmito roztečemi: 72mm, 90mm a 92mm. S roztečí 92mm se hlavně setkáváme u plastových a dřevěných dveřích, opatřenych rozvorovým zadlabacím zámkem. (více bodové zamykání).

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení