Cylindrické vložky

Co je cylindrická vložka.

Co je cylindrická vložka.

Cylindrická vložka s kombinací bezpečnostního kování, je jednou z nejdůležitější součástí zabezpečení dveří. Cylindrická vložka ovládá mechanizmus zadlabacího zámku, ze kterého se vysouvá tzv. zamykací závora do otvoru v zárubních a tudiž zabraňuje otevření dveří.

Jak funguje cylindrická vložka.

Jak funguje cylindrická vložka.

Cylindrickou vložkou lze otočit v případě, že klíč který zasunete do bubínku, má shodné hloubky zubů se stavítkama ve vložce. Tyto stavítka v kombinaci s blokovacími kolíky, vytváří po zasunutí správného klíče, tzv. dělící rovinu a klíčem lze otočit. Klíče musí být přesně vyřezané. Stačí když je jeden zub vyřezaný méně, nebo hlouběji a již nelze ovládat vložku tímto klíčem. Klíče se vyrábějí s přesností +- 0,01mm. Cylindrické vložky obsahují i mimo jiné i další aktivní i pasivní prvky zabezpečení, jako jsou např. kalené blokovací kolíky, výstuhy proti odvrtání a pod. Cylindrické vložky se vyrábějí s klíčema řezanýma (zubovýma), důlkovýma a dokonce i magnetyckými klíčemi.

Jakou cylindrickou vložku?

Jakou cylindrickou vložku?

V závislosti na použití, je nutno vybrat a instalovat vhodnou cylindrickou vložku. Jedná se hlavně o bezpečnost!!! Pokud má vložka odemykat dveře které jsou interierové a tyto dveře nevyžadují zvlášť zvýšenou bezpečnost, pak stačí cylindrická vložka 1-2 bezpečnostní třídy. Pokud je vyžadována zvýšená odolnost např. proti odvrtání, rozlomení, vyhmatání planžetou, bampingu a podobně, je nutno přistoupit k výběru a montáži bezpečnostní cylindrické vložky 3-4 bezpečnostní třídy.

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení